Препарати для підтримання роботи печінки

Головна група препаратів, показаних до використання з метою відновити печінку після інфекційних захворювань, впливу лікарських препаратів — це гепатопротектори. Всі сучасні ліки для печінки можна розділити на 5 груп.

Об этом сообщает Москов пост


Засоби з флавоноїдами


Першу складають препарати на основі флавоноїдів розторопші — натуральних або синтезованих синтетичним способом. Основна діюча речовина — силімарин і його компонент силібін. Воно націлене на стабілізацію мембран клітин печінки і запобігання їх загибелі. Прийом препаратів силімарину стимулює вироблення жовчі і її відтік. До поданих в аптеках засобів такого типу відносяться Гепабене, Легалон, Карсил. Гепабене посилений екстрактом рутки, що забезпечує йому ще і спазмолітичну дію. Легалон містить комплекс флавоноїдів, його прийом допомагає протистояти фіброзу печінки, покращувати антитоксичну функцію органу. Карсил нормалізує обмінні процеси в тканинах печінки.


Засоби тваринного походження


Друга група — ліки на основі донорських гепатоцитів, отриманих з тканин печінки тварин. Такі препарати дозволяють поліпшити стан органу на клітинному рівні за рахунок спорідненості ксеногенних гепатоцитів людським. На вітчизняному ринку представлено засіб, що працює за таким принципом — Гепатосан. Спочатку досягається детоксикаційної ефект, потім печінку пацієнтів починає активніше синтезувати білок.


Препарати з фосфоліпідами


До третьої групи можна віднести всі ліки, створені на основі есенціальних фосфоліпідів. Ці речовини мають здатність захищати печінку від патологічного впливу потенційно небезпечних факторів. Фосфоліпіди вбудовуються в стінки клітин органу і сприяють їх регенерації. Дана група представлена великою кількістю найменувань: Фосфоглів, Есслівер, Ессенціале та ін.


Рослинні препарати


У цю групу входять засоби, у складі яких насіння, частини і витяжки з рослин: деревію, цикорію, пасльону, полину, артишоку — соло або в комбінації. Призначають препарати цієї групи з метою стабілізувати синтез ферментів і жовчі, знизити холестерин і в цілому підтримати роботу печінки. Найпопулярніші рослинні ліки: Тиквеол, Хофітол, Лів 52.


Препарати з іншим принципом дії


  • Ефективність препарату Гептрал заснована на ефекті адеметіоніна — він має антидепресивну властивість, стимулює відтік жовчі, захищає гепатоцити від руйнування.
  • Гепа-Мерц — засіб на основі амінокислоти орнітину, який сприяє нормальному білкового обміну і усунення токсинів в печінці.
  • Урсосан допомагає печінки аналогічним чином, але за рахунок урсодезоксихолевої кислоти в його складі.


Перед використанням будь-якого з описаних препаратів необхідно проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з інструкцією на https://apteka-ds.com.ua/catalog/preparaty-dlya-travnoyi-systemy/preparaty-dlya-pechinky-i-zhovchnoho-mikhura.


Джерело статті: “https://akzent.zp.ua/preparati-dlya-pidtrimannya-roboti-pechinki/”