Нардепка від "Слуги народу" пропонує скасувати другий тур виборів мерів. Це може стосуватися, зокрема, й Києва

Місцеві вибори в Україні призначено на 25 жовтня

Народна депутатка від "Слуги народу" Тетяна Грищенко зареєструвала у Верховній Раді проєкт постанови №4234, яким пропонує скасувати повторне голосування на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради територіальних громад із кількістю виборців до 10 тисяч, а також сільських, селищних і міських голів.

Об этом сообщает DEDAL

Тексту проєкту постанови на сайті парламенту поки не опубліковано, але агентство "Українські новини" пише, що авторка пропонує доповнити постанову Верховної Ради від 15 липня 2020 року №795-IX "Про призначення чергових місцевих виборів 2020 року" пунктом 51.

"Повторне голосування з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови не призначається і не проводиться в період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", – указано у проєкті, фото якого опублікувало сьогодні агентство.

Журналісти дійшли висновку, що так фракція "Слуга народу" хоче скасувати другий тур виборів мера Києва.

"Українські новини" також повідомили, що в пояснювальній записці автори постанови зазначають: основною її метою є "недопущення надмірного навантаження медичної системи України та забезпечення протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій в Україні та прийняття додаткових заходів, спрямованих на зниження рівня загрози життю і здоров’ю населення". Про це йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

Повторне голосування, за чинним законодавством, проводять, якщо найбільшу і водночас однакову кількість голосів набрали два або більше кандидатів у депутати місцевих рад, а також у містах, де кількість виборців становить 75 тисяч і більше, де жоден із кандидатів не отримав більше ніж половину голосів людей, які взяли участь у голосуванні.

Місцеві вибори в Україні призначено на 25 жовтня. Вибори відбудуться на всій території України, крім окупованого Росією Криму й окремих районів Донецької та Луганської областей. Виборча кампанія стартувала 5 вересня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/nardep-vid-slugi-narodu-proponuje-skasuvati-drugij-tur-viboriv-meriv-tse-mozhe-torknutisja-v-tomu-chisli-kijeva-1523908.html”