До ліквідації стихії в Україні планують залучити міжнародні інженерні війська

До ліквідації стихії в Україні планують залучити  міжнародні інженерні війська

За ініціативи президента України Володимира Зеленського прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення опрацювати залучення до подолання наслідків стихії у західних областях України багатонаціонального інженерного батальйону «Тиса», повідомила віце-прем’єр-міністерка з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина у коментарі агенції «Інтерфакс-Україна».

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Вона нагадала, що угоду про створення такого підрозділу для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій підписали уряди Угорщини, Румунії, Словаччини і України у 2002 році. Того ж року Україна її ратифікувала.

Основними завданнями інженерного батальйону «Тиса», який, зокрема, налічує понад півтисячі українських військових, є:

  • евакуація населення, техніки і майна із зони стихійного лиха;
  • розчищення завалів;
  • відновлення доріг і гідротехнічних споруд;
  • регулювання русел річок;
  • охорона об’єктів;
  • супровід гуманітарної допомоги тощо.

«На виконання доручення уряду про ініціативу української сторони дипломатичними каналами вже сьогодні буде повідомлено сторонам-підписантам угоди: Угорщині, яка у 2020 році на щорічній ротаційній основі, в рамках підписаної міждержавної угоди, є головуючою Координаційної групи, а також Румунії та Словаччині», — сказала віце-прем’єрка.

Після проведення відповідних чотиристоронніх консультацій і схвалення відповідного рішення державами-підписантами Україна, згідно із направленим запитом, очікує розгортання багатонаціонального інженерного батальйону «Тиса» на території регіонів, які найбільше постраждали від великої води.

«Це дасть змогу оперативно надавати допомогу постраждалим та спрямувати зусилля на порятунок громадян та їхнього майна», – зазначила вона.

Зазначимо, що у найближчі вихідні дощі на заході України триватимуть.

Нагадаймо, інтенсивні опади протягом 22-24 червня призвели до підйому води у річках, затоплень і підтоплень у Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській, Львівській і Закарпатській областях. Вода затопила будинки, місцями розмила дороги і залізничні колії. Унаслідок негоди та її наслідків в Івано-Франківській області троє людей загинули.


Джерело статті: “https://zaxid.net/do_likvidatsiyi_stihiyi_v_ukrayini_planuyut_zaluchiti__mizhnarodni_inzhenerni_viyska_n1504266”